Co vidět v Kuala Lumpur v Malajsii

Při první návštěvě, kdy jsem tu byla jen na den nebo dva mezi před odletem na Krabi v Thajsku mě Kuala Lumpur nijak nezaujalo. Dokonce se mi na první dobrou město moc nelíbilo, přišlo mi špinavé. Asi proto, že jsem sem jela rovnou ze Singapuru a oproti tomu je každé město v Jihovýchodní Asii špinavé. Při druhé návštěvě jsem tu už strávila 12 dní a nasbírala tu víc zážitků než běžný turista při delším stopoveru. A tentokrát si mě Kuala Lumpur už získalo!

Tip: Já si v Kuala Lumpur moc užila food tour, při které jsem ochutnala přes 15 malajsijských jídel nebo potravin. Na Petronas Towers je lepší mít rezervaci předem, bývá často vyprodáno.

Jak se dostat do Kuala Lumpur

Letiště v Kuala Lumpur je jedno z klíčových v Jihovýchodní Asii, hodně letů má přestup právě tady, často právě s delším stopoverem, který vám umožní i návštěvu města. Z Česka sem létá (obvykle s jedním přestupem) Emirates, Qatar, Turkish Airlines, KLM nebo China Airlines.

Hodně lidí ho má taky jako cílovou destinaci letu z Evropy, a odtud už se pohybuje lety místním nízkonákladových společností jako Air Asia, i tady pak dává smysl se na dva dny aklimatizovat v Kuala Lumpur před cestou dál.

S nedalekým Singapurem je spojení vlakem i autobusem.

Kde se ubytovat v Kuala Lumpur

Jako centrum se bere oblast v okolí Petronas Twin Towers, pokud chcete být spíš v centru dění, tak v okolí Jalan Alor, ale za mě teda ne úplně přímo u ní, spíš v širším okolí v rámci čtvrti Bukit Bintang. Já si zvolila klidnější oblast Bukit Ceylon. Hezké je i okolí Central Marketu.

Tipy na ubytování v Kuala Lumpur

  • Ceylonz Suite – 39 patrový věžák s apartmány s docházkovou vzdáleností do Chinatown i Jalan Alor, s velkým střešním bazénem a výhledem na město. Ideální pro delší pobyt, protože má kuchyňku i pračku. Je tu i fitko, místnost na práci, nic moc kavárna a rooftop bar.
  • Eaton Residence – apartmány hned za KLCC parkem, kousek od Petronas Towers, s jedním z nejlepších výhledů právě na věže z rooftop bazénu.

Doprava po Kuala Lumpur

V Kuala Lumpur je bohatá dopravní síť. Je tu LRT (Light Rail Transit) a MRT (Mass Rapid Transit). Stanicemi metra je protkané celé město. Ve stanici si můžete na jednu jízdu koupit žeton (kterým se při vstupu čipuje a při výstupu se vhazuje do turniketu) nebo na více jízd si pořídit dobíjecí kartu Touch ‘n Go, která funguje jak na metro, tak autobusy. Kromě toho je tu ještě síť autobusů RapidKL. Lístky se dají koupit i přiložením karty přímo v buse.

Je tu také GO KL City Bus, který se hodí pro turisty, je bezplatný a objíždí důležitá místa v Kuala Lumpur. Vyráží z nádraží co je kousek od Central Marketu.

Každopádně je užitečné mít nainstalovanou taxi aplikaci Grab, s tím se dost levně a rychle dostanete kamkoliv potřebujete, kratší cesty v rámci centra stojí tak do padesátikoruny.

Kuala Lumpur: Thean Hou Temple
Thean Hou Temple

Co vidět v Kuala Lumpur

Na Kuala Lumpur je krásné, jak se tu mísí moderní město plné mrakodrapů, se starými asijskými památkami a noční život v ulicích plných dobrého jídla.

Petronas Twin Towers

Ikonický symbol Kulala Lumpur jsou 2 totožné mrakodrapy, Petronas Twin Towers, malajsijsky Menara Berkembar Petronas. Jsou vysoké 452 metrů a až do roku 2004 byly nejvyššími budovami na světě.

Dnes už je vyšších budov spousta, třeba: Burj Khalifa (828 m, Dubaj), Shangai Tower (632 m, Čína), Abraj Al-Bait Towers (601 m, Saúdská Arábie), Ping An Finance Centre (599 m, Čína), Lotte World Tower (555 m, Jižní Korea), Taipei 101 (508 m, Taiwan). Dodnes jsou Petronas Towers ale nejvyššími “dvojčaty” světa.

Ani v samotném Kuala Lumpur už nejsou Petronas Towers nejvyšší. Současně je nejvyšší Merdeka 118 z roku 2023. S výškou 644 metrů je tak druhou nejvyšší budovou světa. Tenhle mrakodrap je fakt nepřehlédnutelný ať stojíte v KL skoro kdekoliv.

Věže jsou otevřené pro návštěvy turistů (kromě pondělků), navštívit můžete dvě místa:

  • Skybridge (41. a 42. patro) – pro veřejnost je jen 41. patro, 200 metrů dlouhý most spojující obě věže, po kterém se můžete projít,
  • Vyhlídková plošina (86. patro) – s výhledem z ještě vyšší výšky.

Prohlídky jsou v Tower 1 (severní), Tower 2 funguje kompletně jako kancelářské prostory společností.

Kuala Lumpur: Petronas Twins Tower (jedna věž)
Petronas Twins Tower (jedna věž)

Skybridge se zavírá v 17.00 (obvykle, zkontrolujte si), ale asi bych nebyla nijak zvlášť smutná to vynechat. Nahoru se dostanete výtahy, nejdřív do 41. patra na Skybridge, pak do 83. patra, kde je potřeba přestoupit na menší výtah co jede výš. V tomhle patře je pak na cestu zpátky kavárna a suvenýry. Narozdíl od Skybridge, kde vás nechají asi 10 minut a vyhlídkové plošiny, kde máte asi 15 minut, tady můžete asi zůstat dýl, ale výhled odtud moc hezký není. Pravděpodobně tady teda nejde udělat, že vyrazíte odpoledne a užijete si tu zlatou hodinku, západ slunce i rozsvícené město ve tmě. Výhledy jsou všechny přes sklo.

Petronas Towers jsou v KLCC (Kuala Lumpur City Centre), pokud v téhle části města nebydlíte a nedojdete pěšky, je tu stanice metra, také KLCC.

Kuala Lumpur: Petronas Twins Towers
Petronas Twins Towers

Petronas Towers jsou samozřejmě hlavním highlightem Kuala Lumpur, ale zvažte, jestli potřebujete platit vstup nahoru. Jednak není úplně levný, výhled na město si můžete užít z mnoha výškových budov ve měste (včetně třeba vašeho hotelu, pokud se chytře ubytujete nebo nějakého rooftop baru) i KL Tower, kde je vstupné podstatně nižší. A hlavně, vyhlídka na Petronas Towers je bohužel z těch míst ve městě, odkud Petronas Towers neuvidíte. I když tady je to trochu výjimka, z jedné věže vidíte tu druhou. Sluncem je osvětlená ráno.

Park KLCC

V centru Kuala Lumpur, přímo u Petronas Towers a nákupního centra Suria KLCC je velký park, který slouží jako odpočinková zóna uprostřed rušného města. V parku je jezírko s fontánou Tasik Simfoni, kde každý večer probíhá světelná show za doprovodu hudby. Kromě toho je tu dětské hřiště, joggingová a pěší stezka

U vchodu do parku z nákupního centra Suria KLCC je mosazný model města, který ukazuje významné památky Kuala Lumpur.

Kdybych měla vypíchnout jediné místo, které v Kuala Lumpur nevynechat a kam jsem měla potřebu se vrátit několikrát, tak je to most Saloma Link, který překlenuje silnice kolem (vyschlé) řeky Klangy a leží mezi Kampung Baru a Petronas Towers.

Kuala Lumpur: Saloma Link
Saloma Link

Most byl postaven v roce 2020 a je inspirovaný tradičním malajsijským svatebním darem sirih junjung, vyrobeným z listů. Je pojmenovaný podle malajsijské zpěvačce Salomě a krytá část je vyrobená z oceli a skla. Ta je nasvícená barevnými led světly, která neustále mění barvu, takže je to oblíbené místo na focení a hlavně uvidíte ten pohled tisíckrát jinak.

Dole za mostem, směrem k Petronas Towers je, jestli to tak můžu říct, moc pěkný islámský hřbitov Tanah Perkuburan Islam Jalan Ampang.

Kuala Lumpur: Petronas Twins Towers a Saloma Link
Petronas Twins Towers a Saloma Link

Streetfood a Jalan Alor

Jalan Alor je živá streetfood ulice v centru čtvrti Bukit Bintang. Jsou tu stánky s jídlem, které nabízí nejen malajské, ale i thajské, čínské a další asijské speciality. Je to noční trh, v obležení lidí je to tu hlavně večer.

Tahle ulice je rozhodně nejznámnější a nejturističtější. Vlastně sem chodí primárně turisti. Kolmo na Jalan Alor se na sever táhne ulice Changkat Bukit Bintang a ta je plná barů a nočních klubů, které jsou od večerních hodin natřískané k prasknutí.

Za mě ze streetfood zajímavější volba Kampung Baru nebo Chow Kit market.

Televizní věž KL Tower

Televizní věž, Menara Kuala Lumpur, je vedle Petronas Twin Towers druhou nepřehlédnutelnou dominantou města. Nabízí také skvělou vyhlídku na město a má navíc tu výhodu, že právě Petronas Towers jsou odtud vidět.

S výškou 421 metrů není o moc nižší než Petronas Towers, vyhlídková plošina je ale ve výšce 276 metrů (což je pořád o víc jak 100 metrů výš než Skybridge na Petronas Towers). Plošina má 360 stupňový výhled. Kromě vyhlídkové plošiny tu je Sky box, z kraje věže vyčnívající skleněná podlaha, kde můžete vidět park Bukit Nanas Forest Reserve přímo pod svýma nohama, je to ale taková zbytečná instagramová blbost.

Kuala Lumpur: KL Tower
KL Tower

KL Forrest Eco Parc

Malajsky Taman Eko-Rimba, eko park kolem KL Tower. Je to taková oáza uprostřed města plného mrakodrapů. Zároveň je to jedna z nejstarších chráněných džunglí v Malajsii. Jeden ze vstupů do parku (ten “horní”) je asi 200 metrů od KL Tower.

Hlavní atrakcí parku je stezka korunami stromů, několik vysoko zavěšených mostů. Několik turistických tras vede hustým pralesem, jsou tu informační tabule o rostlinách a zvířatech co tu žijí.

Kuala Lumpur: KL Forrest ECO parc
KL Forrest ECO parc

Chinatown

Srdcem čínské čtvrti je Jalan Petaling, ulice, která žije nočním trhem plným stánků nejen s jídlem. Je tu taoistický chrám Guan Di a nejstarší hinduistický chrám v Kuala Lumpur Sri Mahamariamman.

Co mi ale přijde nejhezčí je procházet se uličkami Chinatown, často jsou zdobené červenými lampiony a mají krásně pomalované zdi domů.

Kuala Lumpur: Chinatown
Chinatown

Chrám Sri Mahamariamman

Chrám Sri Mahamariamman je nejstarší hinduistický chrám v Kuala Lumpur a jedna z nejvýznamnějších náboženských staveb v zemi. Byl postavem v roce 1873, původně jako soukromá svatyně rodiny Pillai z jižní Indie, ale v průběhu let se rozrostl a stal se veřejným místem kultu.

Klasickým rysem hinduistických chrámů je velkolepá zužující se vstupní brána gopuram, která je zde 23 metrů vysoká a zdobená je desítkami barevných soch bohů, bohyň a mytologických postav.

Kuala Lumpur: Sri Maha Mariamman Temple
Sri Maha Mariamman Temple

Uvnitř je několik svatyň a hlavně krásně zdobené a malované zdi a sloupy. Dovnitř je potřeba se zout a zahalit kolena a ramena, šátky jsou tam k půjčení za drobný poplatek.

Central market

V China Townu je velká zastřešená tržnice Pasar Seni. Stánky nabízí malajsijské umělecké předměty, tkaniny, řezbářské výrobky, keramiku, šperky a další věci. Jestli si chcete z Malajsie přivézt autentický suvenýr, tak tady je to správně místo.

Trh je rozdělený do několika zón, které reprezentují malajské etnické skupiny (hlavně malajskou, čínskou a indickou). Kromě nákupů si tady samozřejmě můžete užít spoustu jídla.

Nejbližsí stanice metra je Pasar Seni, případně je poblíž i stanice Masjid Jamek u stejnojmenné mešity.

Merdeka square

Merdeka square (Dataran Merdeka) je místem, kde byla v roce 1957 vyhlášena nezávislost Malajsie od britského koloniálního panství. Merdeka znamená malajsky “nezávislost”.

Na jedné straně náměstí stojí Sultan Abdul Samad Building, postavená v konci 19. století ve stylu maurské architektury, která sloužila jako sídlo koloniální správy a dnes je tu několik ministerstev. Budova má vysokou hodinovou věž a dlouhé arkády.

Kuala Lumpur: Sultan Abdul Samad Building
Sultan Abdul Samad Building

Mešita Masjid Jamek

Jedna z nejdůležitějších a nejstarších (1909) mešit v Kuala Lumpur stojí na soutoku dvou řek, Klang a Gombak, což je místo, kde se historicky zrodilo město Kuala Lumpur.

Kuala Lumpur: Mešita Masjid Jamek
Mešita Masjid Jamek

Thean Hou Temple

Jeden z největších a nejvýznamnějších čínských taoistických chrámů v jihovýchodní Asii. Je věnován Thean Hou, ochránkyni rybářů, námořníků a všech, kteří cestují po moři. Je to také místo kultu Guan Yin, bohyně milosrdenství, a Shui Wei Sheng Niang, bohyně vodní hladiny.

Kuala Lumpur: Thean Hou Temple
Thean Hou Temple

Je celkem nový, pochází z roku 1989, kombinuje tradiční čínské prvky architektury s moderními. Výrazné jsou hlavně červené sloupy, nádherně zdobené střechy pokryté složitými vyřezávanými dřevěnými panely, sochami draků a fénixů a množstvím jiných ornamentálních detailů.

Kuala Lumpur: Thean Hou Temple
Thean Hou Temple

Chrám je šestipatrový. V hlavních halách jsou sochy božstev, pak je tu modolitební hala a zahrada s želvami, které plavou v rybníce. Želvy symbolizují dlouhověkost a štěstí.

Kuala Lumpur: Thean Hou Temple
Thean Hou Temple

Brickfields – Little India

Jako každá indická čtvrť i ta v Kuala Lumpur je hodně barevná a má smysl se sem jít jen tak podívat a projít v ulicích s obchody a spoustou indického jídla a indických jídelen. Čtvrť je známá prodejem tradičních indických šatů, jako jsou sárí a kurty, stejně jako bohatým výběrem bižuterie, textilií a ručně vyráběných suvenýrů.

V Brickfields je několik hinduistických chrámů a mošeb. Mezi nejvýznamnější patří Sri Kandaswamy Kovil, nádherný hinduistický chrám s bohatě zdobenou fasádou.

Kuala Lumpur: Brickfields
Brickfields

Podél hlavní ulice Jalan Tun Sambanthan se táhnou barevné oblouky, které jsou charakteristickým estetickým prvkem oblasti. Na obloucích jsou v jasným barvách motivy jako květiny, ptáci a tradiční indické vzory.

Perdana Botanical Garden

Tasik Perdana byl původně rekreační park založený pro britské úředníky, vznikl už v roce 1888. Součástí parku je:

  • orchidejová zahrada – s více než 800 druhy orchidejí z Malajsie i celého světa,
  • ibišková zahrada – ibišek je národní květina Malajsie a tady mají spousty druhů,
  • jezerní zahrady – v parku je hodně vodních ploch,
  • jelenní park – malá ohrada s jeleny,
  • bylinková zahrada – se škálou léčivých rostlin a bylin používaných v tradiční malajsijské a asijské medicíně,
  • japonská zahrada a anglický trávník.
Kuala Lumpur: Botanická zahrada
Kuala Lumpur: Botanická zahrada

Do zahrad můžete bez vstupného (nebylo ani na orchideje, i když jsem měla za to, že tam už se platí). Je to super místo na procházku, klidně na pár hodin, ale ocení asi hlavně ti, kdo tráví v Kuala Lumpur víc času. Nejvíc mě zaujaly jezera a orchideje, i když těch jsem čekala, že bude podstatně víc (i když jich bylo nejvíc co jsem kdy viděla).

Bird Park

Ptačí park sousedí s Perdana Botanical Garden, také leží v Kuala Lumpur Lake Gardens. Je to jedna z největších volných voliér na světě. Jsou tu stovky druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených.

Kuala Lumpur: KL Bird Park
KL Bird Park

Sem je celkem vysoké vstupné, ale musím říct, že to stálo za každou korunu. Celý ptačí park je zakrytý sítěmi, takže se pohybujete volně mezi ptáky. Někteří jsou v samostatných voliérách, ale i tam je vstup přes dvojité dveře (aby nevylítli). Je to spousta pštrosů a pelikánů, ptáků co ani neznám a papoušků. Strávila jsem tam přes hodinu a byl to fakt zážitek. I jsem krmila papoušky z ruky. Ale zas je potřeba říct, že to byla myslím moje první “ptačí zoo”.

Kuala Lumpur: Papoušci v KL Bird Park
Papoušci v KL Bird Park

Istana Negara – královský palác

Moc turistů sem možná individuálně nejezdí, zato turistických autobusů tu parkuje docela hodně a je to samozřejmě i jedna ze zastávek hop-on hop-off busu. Je to totiž celkem z ruky z centra a na palác se můžete podívat jen zvenčí. Je to tedy zastávka na pár minut a jet sem z centra jen kvůli tomu není zas až tak nutné. Královský palác je ale poblilž botanické zahrady a to už dává celkem smysl spojit.

Nejlepší je sem jít hned ráno (já byla kolem půl desáté), palác je orientovaný na východ, takže na něj svítí sluníčko hezky zepředu. Hezký může být asi západ slunce nad palácem.

Kuala Lumpur: Královský palác
Královský palác

Merdeka 118

S 644 metry výšky je nejvyšší budova v Kuala Lumpur i celé Malajsii a druhá nejvyšší budova světa. Je to moderní stavba, dostavěna byla v roce 2023 a je to na ní vidět. Zajímavé je vidět ji ve stejném pohledu jako Petronas Twin Towers, protože ty (původně chvilku nejvyšší na světě) jsou oproti Merdeka 118 fakt legračně maličké.

Kuala Lumpur: Merdeka 118
Merdeka 118

Co vidět v Kuala Lumpur za jeden den

Většina lidí tu má jen stopover na jeden dva dny a to na stihnutí všech míst nestačí. Co se mě týká, nevynechala bych určitě:

  • Saloma Link – kvůli pěknému výhledu na Petronas Towers, nejlépe těsně před setměním nebo po setmění, kdy jsou věže i most nasvícené,
  • Chinatown – a uličky a restaurace v okolí Petaling street, je tu i hinduistický chrám Sri Maha a kosuek odtud také Central Market,
  • Thean Hou Temple – je sice dál od centra, ale pokud máte čas, je to fakt moc pěkný chrám,
  • Drink na některém rooftopu s vyhlídkou na město – nebo rovnou ubytování v hotelu s rooftop bazénem,
  • Streetfood – za mě asi Kampung Baru.

Nejhezčí vyhlídky v Kuala Lumpur

Jak říkám, není od věci vybrat si hotel s rooftopem a výhledem na Petronas Towers, je jich tu mraky a nemusíte pak kvůli výhledu na město na žádnou placenou vyhlídku, protože nejspíš budete mít srovnatelně dobrou přímo z hotelu dostupnou kdy budete chtít. Přímo za KLCC je jedna z nejhezčích vyhlídek z Eaton Residence. Dalších výškových budov a skvělých výhledů je ve městě spousta, z těch co jsem objevila já a co se mi líbily bych vypíchla:

  • Saloma Link – za mě úplně nejhezčí pohled, i když Petronas Towers lehce zakrývají další budovy. Večer jsou jak Petronas Towers tak Saloma Link barevně nasvícené. Hezké je to i lehce před setměním, kdy už je Saloma Link barevně svítí, ale ještě to není za denního světla tolik vidět.
  • Wet Deck Bar – bar v 12. patře hotelu W Kuala Lumpur (síť Marriot). Samotný bar nijak zajímavý není (trošku party bar), ale je tam bazének a je to prakticky přímo naproti Petronas Towers, při večerním drinku je tak můžete vidět nasvícené.
  • Heli Lounge Bar – výhledy z heliportu přestavěného v bar na střeše. Je na vrcholu Menara KH a má 360° výhled na Kuala Lumpur.

Kam v Kuala Lumpur na jídlo a kafe

V Kuala Lumpur je potřeba aspoň jednou zajít na streetfood. Kampung Baru za mě nejlepší a taky blíž centru. Obecně čtvrti Bukit Bintang a Chinatown jsou za mě gastronomicky nejzajímavější.

Z konkrétních podniků jsem si na kafe a práci, ale i pro dobré jídlo oblíbila Rabbit Hole a kousek odtud Feeka Coffee Roasters. Byla jsem v restauraci Nasi Ayam Hainan Chee Meng @ Bukit Bintang, která má ocenění Bib gourmand v Michelinském průvodci, můj první michelinský zářez co nebyl fine-dining, ale hawker stánek. Kuře na plastovém talířku bylo super, k tomu vývar a ledový čaj dohromady za 88 Kč. Takových podniků je v Kuala Lumpur víc.

V Chinatown bych vyzdvihla podnik Bunn Choon Restaurant. Čínská restaurace kde se dělají celkem malá jídla (třeba 3 knedlíčky) na sdílení, takže můžete ochutnávat podle velikosti hladu. Všechno skvělé, podnik jsem si našla podle fronty před ním. Hned vedle je Attic Bar, trošku “hidden” střešní bar (ale ve 2. patře, žádné výšky a žádný hezký výhled, ale fajn posezení a drink. Za rohem odtud ještě Da Bao Restobar, kde se specializují na tradiční čínské bao (nadýchané, na páře dělané “buchty/placky” plněné všemožným masem, zeleninou a omáčkami).

Co ochutnat v Kuala Lumpur

Ochutnáte tu satay, malé špízy masa grilované na ohni přímo na ulici a spousty mořských plodů i exotického ovoce. Jsou tu stánky typu hawker, které nabízí širokou škálu jídel, všelijaké nudle jako char kway teow (nudle s krevetami, klobásou a vajíčkem), laksa (pikantní nudlová polévka) nebo různé druhy rýže, počínaje malajským národním jídlem nasi lemak.

Detailnější tipy z malajsijské kuchyně včetně obrázků najdete v článku Malajsie a jídlo.

Výlety z Kuala Lumpur

Batu caves

Jedno z nejvýznamnějších hinduistických poutních míst, která jsou mimo Indii. Je 13 kilometrů severně od Kuala Lumpur. Je to komplex jeskyní a chrámů vytesaných do vápencových skal, u vchodu je obrovská zlatá socha boha Murugana, jedna z největších na světě. Hlavní jeskyně Temple cave je dostupná po 272 barevných schodech.

Dostanete se sem vlakem ze stanice KTM Komuter přímo do stanice Batu caves, cesta trvá asi 30 minut. Před cestou mrkněte i na Grab, zvlášť pokud je vás víc. Mimo špičku se tam dá dostat celkem levně (i do stovky) a aspoň vám ten výlet nesežere tolik času. Mimo špičku třeba za dvě stovky (v Kč).

Socha a schody z jeskyně jsou orientované na jih, takže nejhezčí pohled je někdy po poledni (což je zrovna doba kdy si to asi vyšlápnout nechcete). Ale v zásadě je to jedno, já byla v 8 ráno, bylo vedro a už tam byli lidi, i když asi podstatně míň než jsem viděla z cizích záběrů.

Batu caves
Batu caves

Nepopulární názor: Je to velké “must-see” při návštěvě Kuala Lumpur, ale za mě to za to úplně nestojí. Samotná jeskyně pro Evropana nijak zvlášť není, to tu máme daleko větší pecky. Chrám je maličký, přímo ve městě jsou hezčí chrámy. Wow je ta velká zlatá socha a společně s barevnými schody je to dost fotogenické. Neříkám, že mě to neohromilo, ale dát tomuhle pohledu s cestou sem tak 3 hodiny času, kterého mívá navíc většina návštěvníků Kuala Lumpur celkem málo, je fakt na zvážení. Pokud jste v JV Asii poprvé tak to samozřejmě bude trošku jinak a možná z toho půjdete do kolen. Jinak je to místo důežité hlavně pro Indy, těch sem chodí hodně.

Putrajaya

Administrativní a soudní centrum Malajsie je asi 25 km jižně od Kuala Lumpur. Město je pojmenované po prvním malajsijském premiérovi Tunku Abdul Rahman Putra. Je to moderní město plné moderní architektury, zelených parků, impozantních mostů a jezera Putrajaya.

Putrajaya
Putrajaya

Dostanete se sem vlakem z KL Sentral do stanice Putrajaya & Cyberjaya, cesta trvá asi 20 minut.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář