O mně

Ahoj, jsem Petra.

Základnu mám v Praze, což je, jak se často říká, jedno z nejkrásnějších měst na světě. Svý město miluju, ale toužím objevovat celý svět. Nejradši bych navštívila každé místo na planetě, poznala všechny kultury a ochutnala každé jídlo. Vím, že i když budu žít strašně moc dlouho, stihnout se to nedá. Ale dělám co můžu, abych toho stihla co nejvíc…

Pracuju jako freelancer, dělám online marketing. To znamená, že kancelář můžu mít kdekoliv, kde je aspoň kousek internetu. V jakékoliv zemi. Úplně stejně jako kdybych byla doma, protože ani v Praze nepracuju z kanceláře, ale nejčastěji buď z obýváku, nebo z kavárny. A tak to taky často dělám — cestuju a při tom pracuju. Přes den nebo večer práce, ve volném čase a o víkendech poznávání okolí. Nepotřebuju coworking, stačí mi plážový bar, kavárna nebo odpočívadlo na dálnici.

Jaká místa už jsem navštívila? Prosvištěla jsem za měsíc Brazílií a o několik let později ve stejné rychlosti Argentinou. Dvakrát jsem byla na tříměsíční cestě Asií, vždy v několika zemích. Vždycky jsem to ale brala přes svoje srdcovky Dubaj a Singapore. V Dubaji jsem tak nakonec strávila dohromady už víc než 2 měsíce. Z Evropy je mojí velkou láskou Španělsko, které jsem projela na měsíčním roatripu a také tam několik měsíců žila v Malaze, Alicante a v Las Palmas na Kanárech. Měsíc jsem strávila také v Mexiku. Moje poslední velká cesta vedla na Balkán, přes 3 měsíce v Albánii a Makedonii. Vždycky hodně ráda ochutnávám místní kuchyni a tak píšu i o lokálních specialitách a většinou doporučím i nějaká místa kde se dobře najíst nebo si dát dobré kafe.

Ale vždycky se nakonec stejně těším zpátky domů …

Pracovně se věnuju PPC reklamě, o které mám online knihu pro lidi, kteří se ji chtějí naučit, Zaklik.cz. Taky jsem velký fanoušek kavárenského a barového povalečství, mým favoritem jsou mocktaily i ginové koktejly a právě o ginu, píšu svůj další blog Ginlover.cz.