Rubriky
Cestovatelský deníček

Změškané letadlo je taky dobrodružství!

Ne vždycky se všechno daří přesně tak, jak si představujeme. Při cestování jakbysmet. Mám ale tyhle drobné průšvihy ráda, protože se nakonec promění v zážitek, který si minimálně ještě dlouho pamatuju. Stejně tak to bylo, když jsem poprvé (a zatím kupodivu naposled), zmeškala letadlo.

Bylo to na cestě z Prahy do Buenos Aires v Argentině, s přestupem v Paříži. Bylo to v lednu a v Praze právě začal padat sníh. Vzlétli jsme po nějakém tom odmražování s velkým zpožděním a v Paříži přistáli asi tak 10 minut před plánovaným odletem mého navazujícího letu. V tuhle chvíli jsem pořád doufala, že to můžu stihnout — třeba bude mít let taky zpoždění, třeba o mě vědí a počkají na mě (ne, takhle to fakt nefunguje), možná, když strašně rychle poběžím z gatu na gate … Ale ne. Bylo pozdě. Běžela jsem sice jak o život, ale svému letadlu jsem stihla tak akorát zamávat z okna.

Když jsem znovu popadla dech, zjistila jsem, že v to nejsem sama. Dva kluci z letu z Londýna to nestihli také. Další let byl až druhý den, ve stejný čas. Takže co teď? Byla skoro půlnoc, takže aerolinky nám automaticky daly ubytování a nějaké poukázky na jídlo.

Odešli jsme na hotel (byl přímo na letišti, jen pár kroků od východu), dali jsme si drink a šli do svých pokojů. V těchto hotelech jsou na takové případy zvyklí, takže tam pro mě byli vybaveni vším, co bylo třeba — minipastičkou na zuby, kartáčkem a dalšími pár nezbytnostmi. Od téhle zkušenosti s sebou ale pastu, kartáček a náhradní kalhotky vozím pravidelně v příručním zavazadle na všech letech.

Playing on the bar

Domluvili jsme se, že si druhý den uděláme společný výlet do Paříže. Jak už jsem říkala, bylo to v lednu, milo mínus 8 stupňů a já byla na cestě do Argentiny, s nějakou zastávkou v zimě jsem vůbec nepočítala. Nikdo z nás. Měla jsem jen džíny, tenkou mikinu a tenisky. Ale jednou máš celý den navíc v Paříži, tak ho přece nestrávíš v hotelu. Takže jsme se snažili okouknout nějaké ty památky, ale jak jsme pokaždé, když jsme začali omrzat, vlítli do prvního baru, hodně rychle se to změnilo v tour de bar. Pak už jsme moudře ven i přestali vylézat a jen jsme se bavili nějakými barovými hrami.

Sebastian byl z Argentiny a Greg, Francouz, tam už také několikrát byl. Vyprávěli mi o krásách Bariloche, což nakonec zásadním způsobem ovlivnilo moje plány a do Bariloche jsem se skutečně jela podívat. A jsem za to moc ráda, bylo to nádherný!

Změškané letadlo je taky dobrodružství!
Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *