Kam na jídlo v Hanoji: ochutnejte pravý Vietnam

Jídlo, to je oč tu běží! Tedy alespoň v tomto článku. Tentokrát bych vám ráda doporučila 7 míst, kde jsem se nejen výborně najedla, ale ochutnala pro mě do té doby neznámé pokrmy ve Vietnamu. Jaká jsou tedy místa, kde se víc než dobře najíte v Hanoji?

Kam v Hanoji na jídlo

Bún bò Nam Bộ

Začněme klasikou. Bún bò Nam Bộ je tradiční vietnamský pokrm, který patří k nepopulárnějším vietnamským jídlům u nás v Česku. Jeho základ tvoří hovězí maso, kulaté nudle, sladkokyselá rybí omáčka, bylinky, pražené arašídy a zelenina. Na jedno z těch nejlepších Bún bò Nam Bộ jsme si skočili do stejnojmenné vyhlášené restaurace.

Quán Xôi Cát Lâm

Tak tady jsem se zamilovala a to konkrétně do pokrmu zvaného “xôi xéo“. Jde se o lepkavou rýži s kurkumou, fazolemi, orestovanou šalotkou na vrchu. Jednoduchý a děsně dobrý

Bún Bò O Xuân

Tuto restauraci doporučuji pouze a kvůli jedinému pokrmu a tím je “bánh bèo“. Jedná se o předkrm, který nenajdete v mnoha restauracích. Bánh bèo je rýžový koláček, který se skládá z rýžové mouky, tapiokové mouky, vody a soli. Na vrch se posype smaženými krevetami, pórkem, olejem a někdy i jinými ingrediencemi. Lžičkou naberete trochu omáčky, nalijete ji do mističky, koláček se uvolní a šup s ním na lžíci.

Hidden Gem Coffee

Ve Vietnamu se setkáte s různými druhy kávy a je sakra dobrá. Ještě aby ne, když jsou jedním z největších vývozců tohoto celosvětově oblíbeného moku. Určitě ochutnejte netradiční kávu s našlehaným vaječným žloutkem – “cà phê trúng“. Zároveň bych vám ale chtěla doporučit samotnou kavárnu Hidden Gem Coffe, která je unikátní svým designem spojeným s myšlenkou udržitelnosti. Plastové láhve zdobí stropy, na toaletě voda z umyvadla míří do záchoda, nábytek je z druhé ruky a sestavený z všelijakých kousků odpadu.

Hương Hải

Tady se nefotilo, tady se jedlo. Sladkou tečku si můžete vychutnat v Hương hải. Můžete si dát třeba avokádovou zmrzku, různé pudingy a další typické dezerty. Já si dala puding Sữa Chua Nếp Cẩm – dobrota! Nicméně nabídka je široká, takže vybírejte podle toho, co vám padne do oka. Naše úsměvy berte jako recenzi. 😀

Bún Chả Đắc Kim

Tady si na své přijdou především masožravci. Ochutnat můžete “Bún chả“, což je grilovaný vietnamský bůček a další masité pokrmy. K tomu dostanete pořádnou misku zeleniny, bylinek, nudle a samozřejmě limetku a chilli. Nicméně i “obyčejné” spring rolls tu chutnaly výborně. Restaurace se pyšní tím, že je v Hanoji od roku 1966.

Phở Cuốn 31

Tady? Tady nám prostě chutnalo. Užrat jsem se mohla jarních závitků, ale i různých nudlí se zeleninou. Objednali jsme si od všeho něco a ochutnávali. Mimo to mají i skvělý ledový čaj. Doporučuju!

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář