Thajsko: Phi Phi Island

Čím víc míst navštívím, tím více míst chci navštívit v budoucnu znovu. Skoro všude je něco, co si zamiluju a kvůli čemu se chci vracet. Výjimkou je ostrov Phi Phi v Thajsku. Navštívila jsem ostrov dvakrát. Když jsem o něm slyšela poprvé, myslela jsem, že to může být krásné místo.

Tip: Rezervujte si předem výlet lodí do Maya Bay při východu slunce (bez davů turistů).

Kde se na Phi Phi ubytovat

Jsou v zásadě dvě základní možnosti, podle toho, co chcete. Pokud chcete být v centru dění, užívat si párty do noci a navštěvovat místní bary a restaurace, pak centrum Phi Phi. Pokud chcete klid, relax a hezkou pláž, pak kdekoliv jinde (na druhé straně ostrova od centra).

Tipy na ubytování na Phi Phi

Phi Phi - Longtail

Můj první pocit: Je to strašná past na turisty! Je to party ostrov, takže jestli vás baví lít do sebe do rána kbelíky alkoholu za ohlušujícího doprovodu taneční muziky, chodit čůrat do moře nebo se v podnapilosti účastnit marketingových lákadel typu “topless = free beer” budete to tam asi milovat.

Já si skutečně užila párty na pláži první noc. Ale bylo to úplně stejné druhou noc, třetí noc i další noc. Taneční hudba, koktejly v kyblíkách, soutěže v podlézání tyče (limbo), všichni na mol.

Phi Phi - Fire show

Blízko ostrova je slavná pláž z filmu Pláž s Leonardem di Capriem. To je taky slušná past. Jako ano, je to “ta” pláž, ale to je všechno. Jinak tam totiž není absolutně nic k vidění, jenom davy turistů, kteří tu slavnou pláž taky chtěli vidět. Pokud tam ovšem nejedete lodí brzo ráno, to je úplně jiná situace.

A k tomu se místní rozhodli vybírat tam vstupné (ne, ostrov vážně není rezervace nebo něco podobného, u čeho zpoplatnění dává smysl). Nehledě na to, že tenhle náklad nám týpek, jehož loď a řízení jsme si pronajali, zamlčel. Tenhle přístup vysloveně nemám ráda. Odjeli jsme. Někteří smutní, někteří hrdí vítězové.

Phi Phi - Longtail

Co se mi líbilo byla druhá strana ostrova, daleko od centra plného turistů. Shark point, kde se se můžete potápět a vidět malé bílé žraloky. Na ostrově nejsou auta a ani silnice. A je tam plno dobrého street foodu.

Update: Moje třetí návštěva Phi Phi Island

Asi by se dalo říct obrovský fail. Ale opět jsem neuhájila pozice a podlehla skupině, která si přála jet na Phi Phi. Takže moje druhá nechtěná (ještě více nechtěná než předtím) návštěva tohohle zpropadeného ostrova. Navíc mě ještě štvalo, že jsem v zemi, kde je asi miliarda ostrovů a já jedu potřetí na ten samý. A já jsem zas štvala všechny ostatní, protože jsem několik dní v kuse neříkala skoro nic jiného než “nenávidím Phi Phi!“.

A bylo to tu zas. Ta příšerná párty, z které jsem se vytratila, abych na rooftopu Banana baru dostala nabídku kvalitních drog i nekvalitního sexu. Můj láskyplný vztah k ostrovu se čím dál víc prohluboval.

Uběhly asi dva dny, část skupiny odjela domů a my přemýšleli, co dál. Při projížďce lodí (což je mimochodem krásné snad vždycky) jsme narazili na hezkou pláž, tak padl návrh jet tam. Bože ne, další dny strávené na Phi Phi!

Pronajali jsme si chatičku pro čtyři kousek za pláží u Loh Ba Gao Bay, nestálo to víc jak 200 korun na člověka. Všude klid, spousta dobrých bambusových restaurací. S odlivem se moře vzdalovalo víc, než je fér, ale pláž to byla krásná. Prakticky celá patřila k pětihvězdičkovému resortu a po pár hodinách jsme i my patřili k resortu. Z resortové kavárny jsme si udělali coworking a s omluvou sami sobě “za kafe, jídlo a ovocné koktejly tu utrácíme docela dost, takže to máme v ceně” jsme párkrát denně využili i některý ze dvou bazénů.

Phi Phi - v houpací síti

Výletů jsme udělali jen pár po přilehlých plážích, jinak jsme si jen užívali pohodu, klid a “naší” pláž. Bylo to neskutečně nabíjející a taky jsem tam měla jedno z nejlepších flow, ta práce tam šla sama od sebe a člověku ani nepřišlo, že u toho sedí od ranního rozplavání do večerního piva na zápraží.

Miluju Phi Phi. Jako fakt.

Tipy na cestování nejen do Thajska

✈️ Při cestování do zahraničí používám kartu Revolut. Směňuju místní měnu dobrým kurzem a vybírám z bankomatu zdarma.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář