Tenkrát poprvé — mé cestovatelské začátky

Vlastně nevím, kdy se přesně stalo, že jsem chtěla pořád víc a víc poznávat svět. Tady jsou ale moje cestovatelské začátky.

První cesta do zahraničí

Na Slovensko. To jsem sotva uměla chodit. Takže to vlastně ještě Slovensko nebylo zahraničí. Pak tedy asi Německo s babičkou. První cesta, kterou si ale doopravdy pamatuju byly prázdniny u Balatonu v Maďarsku, když mi bylo 8. Jela jsem navštívit nejlepšího kamaráda, kterého rodiče do Maďarska přestěhovali.

První cesta do zahraničí … bez rodičů

K Schaffhausenu ve Švýcarsku na výměnný skautský tábor. Bylo mi 9. Dostala jsem na cestu 10 franků a zpátky jsem jich přivezla 30. Mé podnikatelské začátky. Že se mám dobře rodiče pochopili už podle toho, že jsem neposlala žádný pohled. V téhle disciplíně neexceluju pořád, ale dost na tom makám.

Poprvé u moře

V Itálii. Bylo mi 12, takže jsem byla asi už pár let poslední ze třídy, kdo u moře ještě nebyl. A dostala jsem se k němu se třídou, na škole v přírodě. Pamatuju si, jak nás s mojí nejlepší kamarádkou odnášelo moře na člunu do širokého oceánu, ale naštěstí to ve mě nezanechalo žádný negativní dojem a moře jsem si oblíbila. Ten rok jsem byla u moře ještě jednou. V září v Litvě, takže se to možná úplně nepočítá, když jsem kolem moře v bezpečné vzdálenosti chodila ve svetru.

První let letadlem

Do Paříže s kamarádkou a s Air France. Tenkrát se mi také poprvé (a do dnešního dne naposled) stalo, že letadlo bylo přeprodané, takže si na check-inu vybrali právě nás, jako snadné oběti změny letu na pozdější. Ten pozdější byl snad o hodinu, dostaly jsme poukázky na jídlo a ještě volná místa v první třídě. No neber to. Takže z prvního letu jsem byla pochopitelně nadšená.

První cesta na jiný kontinent

Na měsíc do Brazílie. V mé první práci byli tak hodní, že mi dali tak dlouhé volno (taky jsem měla hromadu nevybrané dovolené). Během toho měsíce jsem si ale uvědomila, že už tam pracovat nechci, po návratu dala výpověď a našla si jinou práci. Brazílie byla krásná. Snila jsem o tom, že budu jíst churrasco a netušila jsem, že existuje guaranová limonáda, kterou si zamiluju. Taky mě kvůli ní donutili při zpáteční cestě na letišti vybalit celý batoh, mysleli si asi, že pašuju exotické ovoce.

První solo trip

Do Dublinu v Irsku. Tenkrát Google zrušil mé pozvání na akci, na kterou mě asi pozval omylem. Já už ale byla i tak rozhodnutá jet. Do Googlu mě vzali dobří Googleři aspoň na prohlídku officu a na oběd. Tady započala jedna z mých turistických vášní, říkám tomu “Google office turistika”, zkrátka ráda se podívám do Google kanceláří v zahraničí, když mám tu možnost. Protože Google má kanceláře fakt pěkné.

První noc v hostelu

Na Bali. Chtěla jsem si ubytování na skoro měsíc najít až na místě, tak jsem bookovala dopředu jen dvě noci a narazila jsem na úplně krásné místo, v takovém skoro restortu v balijském stylu, s bazénem, pokoje s nábytekm z krásného dřeva, akorát hostel. Pro introverta jako já kritická situace. Ale říkala jsem si, že jednou to asi přijít musí, tak bude fajn vyzkoušet si to poprvé v takovém luxusu. Za dvě stovky na noc. Přežila jsem to úplně v pohodě a tu sezónu jsem ještě párkrát v hostelu bydlela.

První roadtrip

Na Korsiku, Korsikou a zpět přes Toskánsko domů. Cestování autem jsem si hned oblíbila. Ta flexibilita, volnost a možnost podívat se kamkoliv v okolí a zároveň toho stihnout vidět strašně moc.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář