Málaga: co vidět a kam na výlet

Málagu jsem navštívila už několikrát a jednou tam zůstala na celé 3 měsíce. A jednou se tam zaručeně zase vrátím. Málaga je krásné město, které má co nabídnout nejen samo, ale i v blízkém a vzdálenějším okolí. Je to skvělá základna pro výlety po Andalusii.

Málaga je město kamenné, moc zeleně tam nenajdete, ale najdete tam pláže a spoustu krásných náměstí a uliček, kterými jsem se ještě po měsíci proplétala spíš náhodně, než že bych přesně věděla, kam mě která dovede.

Z letiště Costa del Sol do Málagy

Jedno z nejjednodušších a nejrychlejších spojení z letiště do centra co znám je v Malaze. Na letišti je stanice metra C1, které jezdí až do půlnoci, každých 20 až 30 minut. Za 12 minut, na čtvrté zastávce z letiště, vystoupíte na stanici Málaga Centre – Alemada. Odtud je to do historického centra jen 10 minut pěšky.

Kde se v Málaze ubytovat

Hodně lidí letí do Málagy, ale bydlí v menších městečkách na pobřeží, ať už jde o Benalmádenu, Torremolinos nebo Fuengirolu. Až sem jezdí metro, takže to není žádná dálka. Pokud chcete bydlet přímo v Malaze, v zásadě jsou tu dvě možnosti. Buď v centru nebo u pláže. Od pláže do centra bude něco přes kilometr, ale pokud chcete trávit čas hlavně u moře, dává to smysl tam.

Tipy na ubytování v Málaze

Co vidět v Málaze

Calle Marqués de Larios

Široká Calle Larios je hlavní nákupní třída a možná i takový vstup do historického centra města. Dojdete po ní až k Plaza de la Constitución s kašnou Fuente de Génova.

Květen trávím na severu Španělska. Sleduj mé cesty ve stories na @petraontheway.

Alcazaba

Andaluská pevnost a palác, který se nachází na kopci nad Málagou. Toto místo nabízí úchvatné výhledy na celé město a pobřeží.

Katedrála

Krásná katedrála z 16. století, která se nachází v centru města. Ze střechy je také výhled na město.

Mercado Central de Atarazanas

Tržnice k nákupu čerstvého ovoce a zeleniny a uzenin. Je tu také pár stánků, kde se dá najíst nebo si dát skleničku vína.

Pláž La Malagueta

Pláž La Malagueta je asi kilometr od centra. Je velká, pěkná, písčitá, s pár ostrůvky s palmami, kam se dá zalézt i do stínu. Pozor, přestože na jihu Španělska by člověk mohl očekávat teplé moře, voda je tu i v létě poměrně studená, nebo aspoň studenější než ve výše položeném Alicante nebo Valencii. Nejteplejší je paradoxně na přelomu září a října. Na koupání v horkých letních dnech to každopádně je, zkoušela jsem nesčetněkrát.

Kam na výlet z Málagy

Málaga je perfektní pro výlety po celé Andalusii a nabízí opravdu obrovské množství možností jak pro ty, co jsou autem a můžou zajet dál, tak i pro blízké okolí, kam se dá dostat úplně jednoduše pozemním metrem nebo autobusy. Z těch významnějších měst je to Granada, Sevilla, Ronda a Córdoba.

Kousek od Málagy je Gibraltar, což je oblíbený cíl jednodenního výletu.

Z těch menších a blžších míst je krásné městečko Marbella, Nerja nebo Frigiliana.

Tipy na cestování nejen do Malagy

✈️ Při cestování do zahraničí používám kartu Revolut. Směňuju místní měnu dobrým kurzem a vybírám z bankomatu zdarma.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář