Malaga ve španělské Andalusii

Malagu jsem navštívila už několikrát a jednou tam zůstala na celé 3 měsíce. A jednou se tam zaručeně zase vrátím. Malaga je krásné město, které má co nabídnout nejen samo, ale i v blízkém a vzdálenějším okolí. Je to skvělá základna pro výlety po Andalusii. Malaga je město kamenné, moc zeleně tam nenajdete, ale najdete tam pláže a spoustu krásných náměstí a uliček, kterými jsem se ještě po měsíci proplétala spíš náhodně, než že bych přesně věděla, kam mě která dovede.

Z letiště Costa del Sol do Malagy

Jedno z nejjednodušších a nejrychlejších spojení z letiště do centra co znám je v Malaze. Na letišti je stanice metra C1, které jezdí až do půlnoci, každých 20 až 30 minut. Za 12 minut, na čtvrté zastávce z letiště, vystoupíte na stanici Malaga Centre – Alemada. Odtud je to do historického centra jen 10 minut pěšky.

Calle Marqués de Larios

Široká Calle Larios je hlavní nákupní třída a možná i takový vstup do historického centra města. Dojdete po ní až k Plaza de la Constitución s kašnou Fuente de Génova.

Tipy na cestování nejen do Malagy

✈️ Při cestování do zahraničí používám kartu Revolut. Směňuju místní měnu dobrým kurzem a vybírám z bankomatu zdarma.

✈️ Levné letenky vyhledávám přes Kiwi, umožňuje kombinovat více destinací a hledat v libovolném termínu nebo v daném termínu najít nejvýhodnější destinaci.

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář