Co dělat v Alicante

V Alicante jsem strávila přes měsíc. Bydlela jsem v bytě na Rambla Méndez Núñez, takže prakticky v centru všeho dění, kousek od dobrých restaurací, své oblíbené kavárny, Mercada i pláže. Alicante je pěkné, relativně klidné město jižního Španělska, ve kterém se mi žilo hezky.

Tip: Užijte si Španělsko a vyražte na večerní tapas tour po Alicante. Nebo si rezervujte si lístek na lodi s proskleným dnem na ostrov Tabarca, který je asi hodinu od Alicante.

Pokud ale přemýšlíte nad tím, co se dá vě městě vidět, tak vám rovnou prozradím, že skoro nic. Víceméně veškerý sightseeing ve městě jsem stihla během první soboty. Okolí Alicante je ale bohaté na hezké pláže, přírodu i městečka. Jezdí odtud metro/nadzemka až do Benidormu a taky vlaky a autobusy na spoustu dalších míst. Alicante je zkrátka jak stvořené pro základnu na výlety. Ale teď těch pár věcí, co se dají dělat přímo v Alicante.

Kde se v Alicante ubytovat

Tipy na ubytování v Alicante

  • Mediterranea Plaza – pěkný designový hotel s výhledem na hrad, jen dvě ulice od začátku pláže Postiguet.
  • Hospes Amérigo – hezký hotel s vnitřím bazénem (v takovém skleníku, s výhledem na hrad), se střešním spa a fitkem. Také kousek od pláže Postiguet.

Co vidět v Alicante

Tip: Rezervujte si předem vstupenky na památky a výlety v Alicante.

Castell de Santa Bàrbara — hrad

Nejzásadnější a nepřehlédnutelná památka v Alicante je Castell de Santa Bàrbara, který stojí na kopci Monte Benacantil. Hrad kousek nad pláží nabízí krásný výhled přes celé Alicante i daleko dál po pobřeží. Není to vysoko, ale pro lenochy jako já tam jede výtah (2,70 EUR, říjen 2019). Pokud půjdete ulicí podél pláže (Carrer de Jovellanos) prakticky ho nejde minout. Hrad je celkem velký a výhledů je z něj několik, takže se tam dá klidně strávit celé odpoledne (je tam i kavárnička).

Alicante - výhled z hradu
Castell de Santa Bàrbara

Mercado Central de Alicante

Jako snad v každém španělském městě, i tady je trh s čerstvým ovocem, zeleninou, rybami, masem, šunkou a stánky s tapas a vínem. Tenhle je dokonce dvoupatrový.

Plaza de los Luceros

Nejvíce symbolické místo pro Alicante je na Plaza de los Luceros. Přímo u stranice Los Luceros se uprostřed velkého kruhového objezdu tyčí památník s fontánou, který postavil v roce 1930 sochař Daniel Bañuls Martínez. Tohle místo je také centrem různých společenských oslav a akcí.

Plaza de los Luceros

Houbová ulička — Calle de las setas

Můžete se jít podívat do houbové uličky Calle de las setas, což je kýč jak bič, ale jak už bylo řečeno, v Alicante toho na výběr moc není. Je to ulice, kde jsou velké barevné sochy muchomůrek. Pro děti určitě hezké.

Calle de las setas

Marina, parky a chodníky

Hezké místo je i přístav. Kromě toho je v Alicante několik hezkých parků, kde se dá posedět, v některých i se skleničkou. Třeba na Plaza Portal de Elche je přímo mezi stromy malý bar s venkovním sezením. Na Plaza de toros je býčí aréna a u ní i kovové sousoší býků.

Chodník v Alicante

Co mě na Alicante bavilo hodně byly jejich krásný chodníky, dlážděný do ornamentů. Nedá se to moc popsat, musí se to vidět.

Playa del Postiguet

Pláž hned u centra. Je dost velká a ještě v říjnu byla plná lidí. Voda pořád na koupání. Mnohem hezčí, delší a klidnější pláž než ta přímo v Alicante je San Juan. Je asi jen 15 minut nadzemkou z města, směr Benidorm. Jinak tam není nic, jen ta pláž.

Park El Palmeral

Těsně za městem je park El Palemral. Je to takové hezké romantické místo na nedělní procházce a dokonce tu půjčují takové malé bárky, na kterých se můžete projet po jezírku.

El Palmeral

Kam v Alicante na jídlo, kafe a zmrzlinu

V centru je spoustu španělských restaurací a tapas barů, živo tu bývá ještě dlouho do noci. Výborná kavárna jak na kafe tak i španělskou snídani je Madness Roasted Coffee. Na klidnou práci jsem si oblíbila také Café Mandala, naproti Mercadu. Z tapas barů mě bavila atmosféra i jídlo v Sento, výbornou paellu jsem měla v L’Arruzz. Skvělá domácí zmrzlina je v Livanti – Gelato di Sicilia. A samozřejmě stánky v Mercado Central.

(hint: Co ochutnat ve Španělsku)

Snídaně v Madness Coffee Roastery

Tipy na cestování nejen do Alicante

✈️ Při cestování do zahraničí používám kartu Revolut. Směňuju místní měnu dobrým kurzem a vybírám z bankomatu zdarma.

5/5 - (7 votes)

Napsat komentář