Singapore: co vidět

Singapur je jedním z nejmodernějších a nejdynamičtějších měst na světě, které nabízí širokou škálu kulturních, historických a přírodních atrakcí. Tento průvodce vám poskytne všechny informace, které potřebujete k návštěvě Singapuru, včetně dopravy, ubytování, památek, jídla, vyhlídek a výletů.

Jak se do místa dostat

Singapur je snadno dostupný letecky z mnoha zemí po celém světě. Singapurské letiště Changi je jedním z nejlepších letišť na světě a je domovem mnoha mezinárodních leteckých společností, včetně domácího dopravce Singapore Airlines.

Jak se dostat z letiště do centra

Z letiště Changi se do centra Singapuru můžete snadno dostat pomocí hromadné dopravy, taxi nebo pronájmem automobilu. MRT (Mass Rapid Transit) je nejrychlejší a nejlevnější způsob, jak se dostat do centra. Můžete také použít autobusovou síť nebo taxi.

Jak se dopravovat

Singapur má vynikající systém veřejné dopravy, který zahrnuje MRT, autobusy a taxi. MRT je nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak se dostat po městě, zatímco autobusy poskytují větší pokrytí celého ostrova. Taxi jsou také dostupné a přiměřeně cenově dostupné.

Kde se ubytovat

Singapur nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po levné hostely. Některé z nejlepších částí města pro ubytování zahrnují:

 • Marina Bay: centrální oblast s mnoha atrakcemi, obchody a luxusními hotely
 • Clarke Quay: živá oblast plná barů, restaurací a středně cenových hotelů
 • Chinatown: historická čtvrť s levnějšími hotely a hostely
 • Orchard Road: nákupní raj s mnoha hotelovými možnostmi

Co vidět

Marina Bay Sands

Marina Bay Sands je ikonický hotel, který dominuje singapurskému panoramatu. Jeho nejznámější atrakcí je Skypark, který nabízí úchvatný výhled na město a Infinity Pool, nejdelší venkovní bazén ve výšce na světě. Navštivte také luxusní obchodní centrum The Shoppes, kde naleznete řadu obchodů se značkami a restaurací.

Gardens by the Bay

Gardens by the Bay je rozlehlý přírodní park, který se rozkládá na 101 hektarech. Zde naleznete futuristické stromy SuperTree Grove, Cloud Forest Dome a Flower Dome. Tento park je ideálním místem pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají klid a relaxaci uprostřed města.

Merlion Park

Merlion Park je domovem jednoho z nejznámějších symbolů Singapuru, sochy Merliona. Tento mytický tvor, který je poloviční rybou a poloviční lvem, je zároveň vyhlídkovou terasou, která nabízí úžasný výhled na Marina Bay.

Universal Studios Singapore

Universal Studios Singapore je jedním z nejlepších zábavních parků v Asii, který nabízí celou řadu atrakcí, jízd a zábavy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Nachází se na ostrově Sentosa a je snadno dostupný MRT nebo lanovkou.

Chinatown

Chinatown je historická čtvrť Singapuru, která nabízí návštěvníkům autentickou zkušenost s čínskou kulturou a tradiční architekturou. Zde můžete navštívit Buddha Tooth Relic Temple, Thian Hock Keng Temple a procházet se po rušných ulicích se suvenýry a tradičními jídly.

Little India

Little India je živá čtvrť, která představuje indickou kulturu a kuchyni v Singapuru. Navštivte Sri Veeramakaliamman Temple, Mustafa Centre a prozkoumejte trhy, kde naleznete širokou škálu indických potravin, oblečení a suvenýrů.

Arab Street a Kampong Glam

Arab Street a Kampong Glam jsou malebné oblasti, které představují malajskou a arabskou kulturu v Singapuru. Navštivte mešitu Masjid Sultan, Malay Heritage Centre a prozkoumejte rušné ulice plné butiků, barů a restaurací.

Singapore Zoo

Singapore Zoo je jeden z nejlepších zoologických parků na světě, který nabízí návštěvníkům možnost vidět více než 2 800 zvířat v jejich přirozeném prostředí. Můžete zde navštívit také Night Safari, která je první světovou noční zoologickou zahradou, kde můžete pozorovat noční chování zvířat.

Singapore Botanic Gardens

Singapore Botanic Gardens je historická zahrada, která se rozkládá na 74 hektarech a byla založena v roce 1859. Zahrada je domovem nádherného Orchid Garden a Rainforest, kde můžete prozkoumat místní flóru a faunu.

National Museum of Singapore

National Museum of Singapore je nejstarší muzeum v zemi, které se věnuje historii a kultuře Singapuru. Muzeum nabízí řadu interaktivních a inovativních výstav, které představují různé aspekty singapurského života a dějin.

Co ochutnat

Singapurská kuchyně je známá svou pestrostí a kombinací čínských, malajských, indických a peranakanských vlivů. Některá z tradičních singapurských jídel, která musíte ochutnat, zahrnují:

 • Hainanese Chicken Rice: kuřecí maso vařené v kuřecím vývaru a podávané s rýží a pikantní omáčkou
 • Laksa: kariová nudlová polévka s rýžovými nudlemi, krevetami, kokosovým mlékem a chilli
 • Chilli Crab: jedno z nejznámějších singapurských jídel, krab vařený v pikantní chilli omáčce
 • Roti Prata: indický placky podávaný s různými omáčkami, jako je kari nebo dahl

Kam pro dobrý výhled

Pro nejlepší výhledy na Singapur navštivte tyto vyhlídky:

 • Sands Skypark Observation Deck: vyhlídka na vrcholu hotelu Marina Bay Sands, která nabízí panoramatický výhled na město
 • Singapore Flyer: obří panoramatické kolo, které nabízí nádherný výhled na město a okolí
 • 1-Altitude: nejvyšší střešní bar v Singapuru, který nabízí úžasný výhled na město

Kam na výlet

Pokud máte více času, zvažte návštěvu těchto zajímavých míst nedaleko Singapuru:

 • Pulau Ubin: malebný ostrov, který nabízí jedinečný pohled na tradiční život v Singapuru a nádherné přírodní scenérie
 • Sentosa Island: rekreační ostrov s plážemi, zábavním parkem Universal Studios Singapore a mnoha dalšími atrakcemi pro celou rodinu
 • Bintan Island: nedaleký indonéský ostrov, který je oblíbeným cílem pro relaxaci na pláži, golfové hřiště a luxusní letoviska
 • Malacca: historické malajsijské město s bohatou koloniální architekturou a tradiční peranakanskou kulturou, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO
 • Johor Bahru: malajsijské pohraniční město, které nabízí nákupy, kulturu a možnosti stravování za přijatelné ceny

Singapur je fascinující destinace, která nabízí návštěvníkům bohatou kulturu, moderní architekturu, přírodní krásu a výjimečnou gastronomii. Tento průvodce vám poskytl všechny nezbytné informace pro úspěšnou návštěvu Singapuru. Připravte se na objevování tohoto unikátního města a jeho nezapomenutelných zážitků.

Rate this post

Napsat komentář