Rok 2017: Poprvé v Africe a první krůčky k otevření vlastní kavárny v důchodu

V roce 2017 jsem si řekla, že po výšce bych si mohla dát ještě učnák a začla jsem dálkově studovat obor kuchař-číšník. Což mě mimo jiné dovedlo i k tomu, že jsem v létě strávila asi 15 směn v kuchyni a cukrárně Café Savoy a podzim a zimu o víkendech u kávovaru v kavárně Zastav se. Takže jsem se zdržovala hodně v Praze, ale zase už umím dělat srdíčka do cappuccina, což se do života taky hodí! A kromě toho jsem stihla:

  • být v zahraničí celkem 109 dní,
  • navštívit 12 zemí (z toho 3 poprvé),
  • odletět 23 letů.
Já v kavárně

Asie — Dubaj, Singapore, Indonésie, Thajsko, Vietnam

Po Silvestru v Dubaji jsem se přesunula na začátku ledna do Singaporu. Asi už to bude takový zvyk, pokusit se mít všechny cesty do Asie přes Singapore. Bydlela jsem kousek od Arab Street a užila si pár krásných dní procházkami po městě, zahradách a kavárničkách.

Odtud jsem vyrazila na Bali, kde už na mě v Kůtě čekala celá skupina lidí. Strávili jsme pár dní v Semyniaku, pak v Ubudu a na Gili Island. Nakonec jsme jen ve čtyřech odletěli na ostrov Flores za komodskými varany. Po návratu jsme jen s Hedvikou odletěly na dva týdny do Thajska a odtud jsem už zase sama pokračovala do Saigonu a Da Nangu ve Vietnamu a odtud už domů.

Padar Island

Do Řecka na loď

Poslední květový týden jsme s kamarády námořníky vyrazili opět na jachtičku. Tentokrát letecky do Atén a odtud už lodí po okolních ostrůvkách. Měli jsme krásně vytůněnou loď a řecké ostrovy i jídlo, to je nádhera! Hlavně vyrazit o 3 dny dřív a strávit je v Aténách, kde jsme chodili asi tak dvakrát denně na nejlepší gyros na světě, to bylo super.

Kostel na řeckém ostrovu

Barcelona

S Hedvikou jsme podnikly další výlet ještě v srpnu, do Barcelony. Památky jsme až tak moc neřešily, protože už jsme tu obě několikrát byly, užívaly jsme si město a jídlo. A udělaly jsme si odtud taky výlet do Andorry.

Trip Praha-Benátky-Ibiza-Barcelona-Maroko-Brussel

Poprvé jsem se zapletla s nějakou super levnou akční letenkou — bylo to 6 letenek na 10 dní asi za 1500. No nekup to. Koupil to Vojta (s kterým jsme se potkali na Bali) a vyrazili jsme na tuhle nesmyslnou jízdu aka dej si v každém městě večeři, rychlý sighseeing a leť dál. Trochu šílený a zbytečně rychlý, ale taky dobrá zkušenost. Vůbec poprvé jsem také konečně navštívila Afriku, konkrétně Fez v Maroku.

Maroko - Fez

Berlín na otočku na konferenci

S klukama internetovýma jsme navštívili affiliate konferenci, snědli pár preclíků, prohráli nějaké to euro v casinu a zase to obrátili zpátky domů. Vojtovi špagety ve 3 ráno byly legendární.

Dubaj s markeťáky

V listopadu jsme vyrazili do Dubaje s kamarády markeťáky za Dubajskými kamarády markeťáky. Ti nás vzali jeepama do pouště lítat v dunách, večer na pouštní grilovačku. Výlet do Abú Dhabí jsme zazdili kvůli jednomu hloupému večírku s gin&tonicem, což jsme si ještě mnoho týdnů vyčítali. Jako cenu útěchy jsme aspoň navštívili Dubajskou pobočku Googlu a dali si tam oběd.

Dubaj - jeep v poušti

Vánoční trhy v Hamburgu

Před vánoci jsem vyrazila ještě na pár dní za kamarádkou Péťou do Hamburgu. Jako správný Google office turista jsem nezapomněla navštívit ani Google Hamburg. Vánoční trhy v Hamburgu mě nadchly. Sice tam byla neskutečná zima, ale trhy jsou na každém rohu a mají svou atmosféru, docela to tam žije, lidé sem chodí trávit popíjením svařáku celé večery.

Hamburg - vánoční trhy

Vánoce i Silvestra jsem po letech strávila opět v Čechách. Takže žádné vánoční chicken curry ani vánoční falafel, ale normální řízek s bramborovým salátem. Taky to má něco do sebe 🙂

5/5 - (2 votes)

Napsat komentář