Karta Revolut – moje zkušenosti s Revolutkou

Kartu Revolut mám už přes 7 let, vlastně mám teda už několikátou. A pořád ji miluju! Na cestování je to úplně nejlepší věc, ale používám ji už i doma. Přes můj odkaz ji můžete získat Revolutku zdarma, pošlou vám ji přímo domů.

Důvody, proč jsem Revolutku potřebovala

  • Chrání moje peníze před zneužitím karty — cestuju leckde a zejména v Asii ty výběry z bankomatu nejsou nejbezpečnější. Pokusu o zneužití karty už jsem čelila několikrát. Revolutka je dobrá v tom, že peníze na ni chodí ve chvíli, kdy je tam přes appku pošlu (kliknu z jiné karty), což můžu udělat těsně před výběrem a i kdyby došlo ke scamu karty, po výběru už ta zase žádné peníze nejsou.
  • Chrání moje peníze i při platbě online — v aplikaci si můžu vytvořit virtuální karty, které použiju pro platby online. Třeba na Bookingu nebo při půjčování auta. Kdyby došlo k problému s kartou, snadno zruším virtuální kartu a přitom ta fyzická funguje dál. Na cestách k nezaplacení, protože nechat si zablokovat fyzickou kartu může být trochu stresující.
  • Vyberu z bankomatu zdarma — do směnárny fakt nechodím, vždycky peníze vybírám po příletu (příjezdu) na místě. Je to jednodušší a není to dražší. Moje bakovní karty mají za výběr poplatek, na Revolutku můžu vybrat ekvivalent 200 eur měsíčně bez poplatku, což v kombinaci s tím, že dost platím kartou obvykle bohatě stačí.
  • Jeden z nejlepších kurzů — druhý dobrý důvod proč mě netrápí výběry z bankomatu je dobrý kurz. Lepší než má moje banka a hlavně peníze si do cílové měny prostě převedu za kurz v danou chvíli, který v appce vidím. Není to tak, že celou dovolenou platím a pak se děsím, v jakém kurzu to vše bude na účtu. Horší kurzy má Revolutka o víkendech, ale stačí na to myslet a peníze si směnit za dobrý kurz.
  • Když za mě někdo zaplatí, obratem mu to vrátím — tohle často používáme v zahraničí s kamarády. Jdeme na večeři, je nás třeba 5, jeden to zaplatí dohromady, ať neděláme zmatky a pak mu to pošlem. Jednoduše v appce vyhledám buď přímo kamaráda nebo lidi s Revolutkou v okolí, peníze má během okamžiku i s obrázkem a vzkazem. Posílání gifů s penězma je zábava.

A k tomu navíc

  • Umí dělat grafy útraty a umí spořit z každé platby nebo pravidelné částky.
  • Umí směňovat i kryptoměny, takže můžu občas levně koupit, draze prodat.
  • Mám i virtuální karty, to pro případ, že bych se bála pro online platbu nebo booking hotelu dát svoji kartu, použiju ji prostě jednorázově.
  • Umí samozřejmě Apple pay, takže kartou platím i mobilem.
Rate this post

Napsat komentář