Moje zkušenosti s Booking.com a rezervací ubytování

Booking.com je globální platforma pro rezervaci ubytování. Sdružuje nabídku hotelů, hostelů i soukromých apartmánů po celém světě. Od lowcostových po pětihvězdičkové. Je to nejrozšířenější a nejjednodušší způsob, jak si zajistit ubytování na dovolené, když jedete na vlastní pěst. V článku vám dám tipy, jak Booking používat, abyste našli ubytování jaké hledáte a neutratili zbytečně moc.

Moje workflow na Bookingu

Na Bookingu rezervuju ubytování často víc jak desetkrát ročně, mám tak už celkem zajetý postup. Začínám samozřejmě tím, že vyberu destinaci a období, kdy tam chci bydlet. Pak už pokračuju ve výběru:

  • vyfiltruju si rovnou jen ubytování podle mých preferencí
  • mrknu na doporučená ubytování,
  • většinou ale pokračuju seřazením podle ceny od nejnižší,
  • rozkliknu si několik ubytování, která mě zaujmou,
  • prohlídnu fotky, přesnou lokalitu, zobrazím si podrobnosti k hodnocení,
  • rozhodnu se a bookuju.

Filtrování ubytování podle preferencí

Booking má desítky možných filtrů, které můžete použít pro upřesnění toho, co hledáte. Od lokality a ceny, přes vybavení a služby až po bezbariérovost. Všechny zdaleka nevyužívám a v různých situacích používám různé filtry, zmíním ty nejčastější:

Hodnocení 8+

Vždycky rovnou filtruju ubytování s dobrým hodnocením. Pod 8 to velmi často má už nějaké háčky a pokud jsem v pohodě s cenou, nebudu riskovat. Pokud jde ale o drahé destinace nebo je málo jiných nabídek, je to třeba jen na jednu noc a potřebuju víceméně jen přespat. Často 7,5 až 7,9 sice není žádná hitparáda, ale je to úplně v pohodě. Níž jsem ale nikdy nešla.

Naopak, když vyhledávám v levných destinacích a nabídka ubytování je široká, vyfiltruju si 9+ a užiju pobyt ve výjimečně dobrém hotelu.

Lokalita

Podle toho, kde se ubytování nachází, lze filtrovat vzdálenost od centra, od pláže nebo konkrétní čtvrť. Když jedu do města, většinou filtruju méně než 1 km od centra, ale zase to má výjímky, zejména u drahých destinací nebo rozlehlých měst jako je třeba Paříž.

Když se chystám někde pobýt dýl, nejdřív se podívám, co je k místě k vidění a jaké jsou tam dobré kavárny a restaurace. Zanesu si body zájmu do mapy, abych pak měla lepší představu o tom, jak blízko bude můj hotel tomu, co je pro mě důležité.

Vybavení hotelu a nabízené služby

Hodně záleží kam jedu a co tam chci dělat. Často nefiltruju vůbec nic, ale má to výjimky:

  • wi-fi – většinou mám s sebou práci, takže potřebuju mít k dispozici internet. V Evropě, velkých městech tohle neřeším a počítám s tím, že v dobrém ubytování to prostě bude. Když ale jedu směrem Blízký východ, Asie, Jižní Amerika, míň turistické destinace, radši si filtr zaškrtnu, ať mám jistotu.
  • recepce 24 hodin denně – ne do každého ubytování lze přijet kdykoliv. Když vím, že dorazím pozdě večer nebo nevím kdy dorazím, filtruju si rovnou ubytování s non-stop recepcí, kde s tím nebude problém.
  • lednička / kuchyň / pračka – když jedu na víc než pár dní, většinou počítám s tím, že si něco uvařím nebo aspoň uskladním potraviny. Když jedu na déle než týden, budu si chtít i vyprat (což není úplně nutné řešit přímo v ubytování, ale to preferuju).
  • snídaně v ceně – často se nechci vázat na snídani v ubytování a často chci chodit na snídani na nějaké hezké místo v destinaci. Taky za snídani nemám chuť vždycky připlácet (že je v ceně neznamená, že je zadarmo, ale že ta cena už počítá se snídaní). Někdy mám ale naopak chuť se probudit a užít si snídani na hotelu. Nebo jsem na místě, kde nic moc přijatelného venku neseženu. Pak hledám rovnou snídani.
  • klimatizace – když jedu do opravdu horké destinace, dávám si pozor, aby tam byla klimatizace. Ne všude je to samozřejmost.
  • parkoviště – pokud tam potřebuju přijet autem.
  • bazén – když chci bazén, filtruju bazén. V Česku, když jedu třeba s kamarádkama relaxovat tak zas používám filtr na wellness.
Rate this post

Napsat komentář