Vánoční trhy 2024 v Praze

Hlavní vánoční trhy začínají v sobotu první adventní víkend a končí na Tři krále, 6. ledna. Některé začínají o pár dní dřív a jiné končí Štědrým dnem (Náměstí republiky, Anděl, Tylovo náměstí, Náměstí míru).

K jídlu stánky nabízí pečenou pražskou šunku, klobásky, bramboráky nebo pečené kaštany. K pití na trzích nejčastěji narazíte na červený nebo bílý svařák, vánoční punč, horkou medovinu, horký jablečný mošt nebo horkou čokoládu.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Hlavní a největší vánoční trhy v Praze jsou na Staromáku. Náměstí dominuje velký vánoční stromek, který je každoročně pečlivě vybírán a je to ten největší v celé Praze. Před stromem jsou postavené schody, které nabízí hezký pohled shora. Z pořádné výšky se jde na trhy dívat ještě z věže Staroměstské radnice nebo ze střešní terasy v restauraci Terasa U Prince. Poblíž stromečku je i malá ohrádka se zvířaty. Je tu také pódium, z kterého zní večer živá hudba.

Rozsvícení vánočního stromu

Strom na staroměstském náměstí a jeho roszvícení je vánoční událostí roku, poprvé se rozsvítí v sobotu 2. prosince 2023. Poté se animace rozsvícení opakuje každou hodinu (vždycky v půl) až do 21.30.

Vánoční trhy na Václavském náměstí

Menší trh v dolní části Václavského náměstí. Rozsvěcení stromku tu probíhá každý den v 5 hodin odpoledne a doporvází ho světelná show za doprovodu Smetanovy Vltavy. I tady je poblíž stromečku malá ohrádka se zvířaty.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Na náměstí U Svatého Jiří. Decentně je zelenými stromky, řetězy a věnci a zlatými ozdobami vyzdoben i Prašný most, nádvoří hradu a další přilehlá místa. Tenhle trh mám ráda, protože se cestou úplně nedá vyhnout krásnému výhledu z hradu na Prahu.

Vánoční trhy na Náměstí míru

Typicky je to jeden z prvních otevřených trhů v sezóně. A moc pěkný, přímo před kostelem. Vždycky tu bývá stánek s vánočním cukrovím, i s malými kelímky jen tak do ruky na cestu.

Vánoční trhy na Náměstí republiky

Asi nejmenší trhy v Praze, ale mají svou atmosféru. Jsou přímo před Palladiem, takže jimi prochází spousty lidi a protože  většina stánků nabízí jídlo nebo pití, návštěvníci se často zastavují aspoň na vypití svařáku u vysokých stolků mezi stánky.

Další vánoční trhy v Praze

  • Náměstí Jiřího z Poděbrad – farmářské trhy jen na zimu plynule přejdou ve vánoční trhy.
  • Tylovo náměstí – na malém náměstíčku na I.P. Pavlova.
  • Anděl – přímo před východem z metra.
  • Havelský trh.
5/5 - (1 vote)

Napsat komentář