Můj cestovatelský plán na rok 2019

Moc dopředu konkrétně neplánuju, nestává se mi, že bych měla letenky třeba půl roku a víc dopředu a ani letos tomu není jinak. Jisté jsou zatím jen dvě destinace — jsem v Las Palmas na Gran Canarii a po půlce ledna odtud odlétám do Cancúnu v Mexiku, koncem února se vrátím zpět a na začátku března se vracím do Prahy, kde kvůli povinnostem strávím určitě minimálně dva týdny.

Španělsko

Osud mě tak nějak táhne do Španělska, takže nění vyloučené, že tu ještě významnou část roku strávím. Konkrétně to bude Malaga, kterou mám ráda a kde bychom měli s mým milým strávit celé 3 měsíce. Strašně moc se na to těším. Malaga se mi loni opravdu zalíbila a umím si dost dobře představit tam chvíli žít.

Španělsko je každopádně ideální destinace už kvůli mým ambicím se španělštinou. Z tohohle důvodu je v kurzu i Jižní a Latinská Amerika jsou doslova napěchované místy, která mám v hledáčku.

Žít v cizí zemi

Španělsko je pro mě zároveň možná příležitost prožít si jeden ze svých cestovatelských snů a sice žít v cizí zemi. Ne tam týden pobýt nebo se 3 měsíce přesouvat každé dva týdny někam jinam. Prostě skutečně někde žít, chodit tam na svá oblíbená místa, být stálý host ve „své“ kavárně, proniknout do toho, jak to tam funguje a tak.

Nevím, jak dlouho vlastně člověk někde musí být, aby tam žil. Já si vyzkoušela přes 3 týdny v Dubaji a v Trpanji v Chorvatsku a přes měsíc v Alicante. To je ale pořád jen návštěva. Přestěhovat se někam na roky to taky ještě nevidím, ale vyzkoušet si to třeba právě na ty tři měsíce si umím představit.

Řešení bydlení

Už jsem si vyzkoušela pronajímání bytu na Airbnb po sezóně a frčelo to docela dobře. Pokrylo mi to vlastně všechno ubytování zatímco jsem byla pryč. Takže chci určitě pokračovat a letní sezóna by mohla být i zajímavá. Jen bych to chtěla nějak dotáhnout, aby to mohlo opravdu dlouhodobě fungovat i bez mé občasné přítomnosti.

Také už jsem trochu uvažovala nad vyzkoušení nějaké formy home exchange, protože to by mi umožnilo mít na svých cestách asi o řád komfortnější bydlení a i finančně by to asi bylo zajímavější, protože je to výměna, měla bych tím pádem (pro dané období) nulové náklady i nulový příjem (čímž bych nepřišla o velkou část výdělku na daních apod.). Ale zatím je to ve fázi myšlenky a vůbec netuším, jak to třeba zkombinovat právě s Airbnb.

Konečně navštívit …

Pokud bude čas a příležitost, ráda bych trochu zúžila seznam “trochu faux-pas, že jsem tam ještě nebyla” destinací. To znamená, že bych se měla podívat do Finska, Švédska, Skotska, Lucemburska, Turecka, Estonska nebo Rumunska.

Stýská se mi po …

Uvědomila jsem si, že jsem strašně dlouho nebyla v Paříži. Byla jsem tam snad víc jak šestkrát, ale v posledních minimálně 5 letech ani jednou (jednou tedy omylem na skok). Také jsem už dvě sezóny nebyla ve svém milovaném Toskánsku.

Ani nepočítám, že bych letos po Mexiku ještě letěla znovu za oceán. Po předchozích zimách mě dokonce už ani neláká Jihovýchodní Asie. Ale znáte to, i loni jsem o většině svých dalších výletů nevěděla ještě dva měsíce předem. Nechám se překvapit a moc se na to těším!

5/5 - (7 votes)

Napsat komentář