Odkud je nejlíp vidět Burj Al Arab?

Když jsem byla poprvé v Dubaji, strávila jsem nemálo času hledáním nejlepšího místa, ze kterého je nejlepší pohled na Burj Al Arab. Ten barák mě nějakým způsobem fascinuje. A chtěla jsem si ji zachytit na pěknou fotku do alba.

Květen trávím na severu Španělska. Sleduj mé cesty ve stories na @petraontheway.

Nejdřív jsem šla v tom horku jak blázen z tramvajové stanice Al Sufouh a zkoušela ji vyfotit tak každých 20 metrů. To byl úplně blbej nápad, protože ač to na začátku vypadalo, že nejsem tak daleko, ušla jsem dálku, ale přišlo  mi, že Al Arab je pořád stejně daleko jak na začátku.

Burj Al Arab from the street
Burj Al Arab from the street
Burj Al Arab from the beach
Burj Al Arab from the beach

Zkoušela jsem i pohled z moře, z lodi na které jsem plula z Dubai Marina Mallu do Al Ghubaiba, do Deiry. Výhled byl celkem kvalitní, i když počasí nestálo za nic, ale ta strana Al Arab pěkná není.

Burj Al Arab from the sea

Z Burj Khalifa jsem Al Arab ani neviděla. Hezky byla vidět z jednokolejky na Atlantis, ale tam zas nešla přes sklo vyfotit.

Dobrý pohled na Burj Al Arab je z Jumeirah beach, kousek za Al Arab. Asi by to bylo ještě hezčí později odpoledne, já bohužel dorazila v pravé poledne a slunce svítilo akorát zpoza Al Arab.

Pak jsem navštívila Madinat Jumeirah a ani mě předem nenapadlo, že odtamtud Al Arab uvidím. Trochu se schovávala za palmama, ale byla tam a ještě zrovna krásně nasvícená.

Burj Al Arab from Madinat Jumeirah

A samozřejmě jsem se šla podívat přímo před Burj Al Arab, tedy jen k přední bráně. Pokud se chcete dostat blíž, potřebujete rezervaci, kterou jsem neměla. Naštěstí není potřeba mít rezervaci pokoje (což je slušná pálka), stačí si udělat rezervaci na kafe. Takže někdy příště to tak udělám.

Burj Al Arab

Při mé třetí návštěvě Dubaje mi kamarád ukázal místo nejdokonalejší. Jumeirah Beach Hotel je vpodstatě v sousedství Burj Al Arab a z druhé strany hotelu je “zahrada”, odkud je na ni krásně vidět. Nemuseli jsme se ani nijak plížit kolem recepce, abych se tam dostali. Hotel má samozřejmě bar (mimochodem také s krásným výhledem), takže jsme tam šli po právu.

Pěti skleničkami růžového prosecca na Ladies night ve zmíněném baru považuju honbu za fotku Burj Al Arab ukončenou.

Rate this post

Napsat komentář