Keukenhof — miliony tulipánů v Holandsku

Mojí úplně nejvíc nejoblíběnější kytkou jsou tulipány. Ještě teda miluju orchideje, ale ty si člověk nedopřeje tak často a mou velkou vášní jsou kaktusy, což není úplně kytka pro romantickou příležitost nebo na stůl, ale některé mi taky kvetou. No a kam jedeš když chceš vidět tisíce tulipánů všech možných barev pohromadě? Do Keukenhofu!

Keukefhof - tulips

Keukenhof je jeden z nejkrásnějších květinových parků jaké jsem kdy viděla. Nachází se kousek od městečka Lisse, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Amsterdamu.

Keukefhof - tulips

Zahradní architekti (nebo jak se říká těm lidem, kteří designují zahradu) uspořádali celý prostor opravdu nádherně a vytvořili úžasný park, ve kterém najdete spoustu květů všech barev, tvarů a velikostí. Když do toho ještě svítí sluníčko, je to úplná nádhera.

Keukenhof - tulips

Zahrada v Keukenhofu je otevřena jen od konce března do května. Pokud nejedete autem, můžete si online koupit kombinovaný lístek, který zahrnuje i transport autobusem z centra Amsterdamu, Schipholu (letiště), Leiden Central Station nebo Haarlemu.

Všechny potřebné informace najdete na stránce Keukenhofu.

Keukenhof - tulips

Když už jsem tam byla, koupila jsem 4 různé druhy tulipánových cibulek, abych tu nádheru mohla mít i doma. Vykvetla mi jen jedna barva, zahradničení (a zejména pravidelné zalévání) bohužel opravdu není moje silná stránka.

Keukenhof - field of tulips

Tipy na cestování nejen do Holandska

✈️ Při cestování do zahraničí používám kartu Revolut. Směňuju místní měnu dobrým kurzem a vybírám z bankomatu zdarma.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář