Colombo — let helikoptérou nad městem

Do Colomba jsme přiletěli na Silvestra asi hodinu před půlnocí. Po 10 dnech bez alkoholu na prohibičních Maledivách jsme to ani nechtěli s oslavami nijak přehánět. Dát pár drinků někde na rooftopu, podívat se na ohňostroje, ráno projít město a vyrazit na jih k plážím, pak do hor a na čajové plantáže ve vnitrozemí.

Way to the heliport

Nicméně na konci dne bylo vše jinak. Šťastnou náhodou právě pořádal Uber lákavou promoakci — let helikoptérou nad Colombem. Stačilo si ji objednat přes aplikaci úplně stejně jako auto. A být přitom rychlejší než ostatní zájemci (který, jak se později ukázalo, bylo požehnaně). Cena byla asi 40 dollarů pro dvě osoby. No zkrátka nebylo jiné východisko než zůstat v Colombu o den déle a zkusit štěstí. Následující den ráno jsme tedy jen stále dokola refreshovali aplikaci, abychom si objednali let. Pokaždé, když se objevila dostupná helikoptéra, byl ale někdo rychlejší. Až ve chvíli, kdy už akce měla skoro končit a kdy jsme to už chtěli vzdát, podařilo se! Měli jsme objednanou helikoptéru.

Helicopter

O pár minut později už nás vyzvedávalo Uber auto, aby nás dovezlo k heliportu. Nemohli jsme se dočkat. K čekání, než se helikoptéra vrátí z předchozích letů jsme dostali malé občerstvení a měli čas sledovat helikoptéru jak přistává a vzlétá. Až přišel náš čas.

Pilot se zeptal, jestli chce někdo sedět vepředu vedle něj. Všichni vypadali váhavě, tak jsem se chopila příležitosti a vzala sedadlo. Užívala jsem si krásný výhled čelním oknem a pozici co-pilota. Helikoptérou jsem nikdy předtím neletěla, takže to byl opravdu velký zážitek.

Me as a copilot

Letěli jsme nad Colombem a z vrchu jsme poznávali místa, která jsme předchozí den procházeli pěšky. Bylo to nádherné. Let trval sotva 20 minut, ale to nadšení z něj vydrželo celý den. Možná spíš několik dní.

Helicopter pilot

Po přistání nás Uber auto odvezlo zase zpět domů, tedy do guesthousu. Naše milá hostitelka už nás očekávala společně s dvěma naštvanýma evropskýma turistama. No nebylo divu, že byli naštvaní, naše nečekané dobrodržství s vrtulníkem se trochu protáhlo přes check-out a my ani neměli sbaleno, tak na svůj pokoj čekali o pár minut déle.

Rate this post

Napsat komentář